„X PIKNIK MARCIŃSKI 2006”

Piła–Stanica wodna PTTK - leśniczówka „Kalina” – 15 km

w dn. 11.11.2006 r.

 

 

Uczestnicy:

 

1.     Marek Stanisława

2.     Olkuśnik Andrzej

3.     Lubiszewski Marek

4.     Lubiszewska Małgorzata

5.     Kaczmarek Jan

6.     Lewiński Włodzimierz

7.     Lewiński Piotr

8.     Lewińska Julia

9.     Majewicz Roman

    10. Majewicz Jolanta

 

Dnia 11.11.2006 r. odbył się jubileuszowy „X Piknik Marciński 2006” organizowany przez oddział PTTK w Pile.  Jak co roku tak i teraz w leśniczówce „Kalina” pod Piłą o godz. 14.00 spotkali się turyści piesi, rowerowi i kajakarze. Stworzyliśmy razem grupę około 300 osobową.

Wcześniej, o godz. 10.00 w Stanicy Wodnej PTTK spotkali się wszyscy chętni, aby spłynąć rzeką Gwdą na to spotkanie. Uczestnikami spływu byli kajakarze z Piły, Bydgoszczy, Poznania, Wałcza, Szczecina a nawet z Krakowa. Była też znana w Polsce olimpijka Iza Dylewska. Po odprawie wypłynęliśmy na 15-kilometrową trasę, podziwiając uroki miasta Piły od strony rzeki. Komandorem był Czesław Dobosz.

Po przypłynięciu na piknik poczęstowano nas tradycyjnym rogalem marcińskim, ciepłą herbatą, grillową kiełbaską i bułką, a także śpiewem i muzyką z akordeonu. Następnie nasz kolega Włodek zaprosił nas na ciastko i kawę do swego domu. Jego dom to 7-piętrowa wieża ciśnień z własną windą i wspaniałym widokiem na miasto. Po pożegnaniu w strugach deszczu wróciliśmy do domu.