41 Międzynarodowy Zimowy Spływ Kajakowy Energetyków na Brdzie 2007

Mylof – Piła-Młyn i Smukała – ELEKTRON – 64 km

w dn. 19-21.01.2007 r.

 

          Uczestnicy:

          1. Cywińska Joanna

          2. Dzieczkaniec Bożena

          3. Dziedzic Wojciech

          4. Hetmański Czesław

          5. Korsak Beata

          6. Krajewska Aurelia

          7. Lewandowski Stanisław

          8. Majewicz Jolanta

          9. Majewicz Roman

          10. Marek Stanisława

          11. Scheffs Sławomir

          12. Szymański Izabella

          13. Wieczorek Ewa

W tym roku kadrę spływu stanowili nasi klubowi koledzy. Komandorem był Rysiu Kwiatkowski a jego zastępcą Marek Weckwerth. Funkcję sędziego głównego pełnił Leszek Derangowski przy pomocy Rysia Wiesnera. Pilotem początkowym I grupy został Romek Majewicz a III grupy Sławek Scheffs.

Dn. 19. stycznia o godz. 10. nastąpiło uroczyste otwarcie spływu przy elektrowni w Mylofie. Na starcie zjawiło się 66 uczestników, którzy 20-kilometrowy etap ukończyli w Nadolnej Karczmie. Tego dnia po obiedzie autobusem wyjechało ok. 30 uczestników do Aquaparku w Chojnicach, którzy uważają, że pływanie to nie tylko kajaki.

Następnego dnia zaczęliśmy rano 23-kilometrowy odcinek pięknej rzeki o bardzo malowniczej linii brzegowej z metą w Płaskoszu, gdzie tradycyjnie spływowicze stanęli do wyścigu na odcinku 6 kilometrów . W kategorii K-2 mix III miejsce zajęli: Stasia Lewandowska i Zbyszek Szynkielewicz, którzy w nagrodę dostali kapoki. Pochwalić również należy kol. Aurelię Krajewską, która w bardzo silnej obsadzie K-1 zajęła VI miejsce.

Dn. 21. stycznia wszyscy uczestnicy przepłynęli 9 km od Rudzkiego Mostu do Piły-Młyn. Ten odcinek długo będzie pamiętała nasza koleżanka, wspomniana wcześniej Aurelia Krajewska, która „zaliczyła” małą przygodę. Na mecie po załadowaniu kajaków na ciężarówki przetransportowano je do Smukały, po czym kajakarze pokonali ostatnie 6 kilometrów spływu Brdą z metą na przystani TKKF „ELEKTRON” w Bydgoszczy.

Organizatorzy na zakończenie wręczyli odznaki turystyczne „Miłośnik Brdy” kol. Beacie Korsak i Asi Cywińskiej, zaś „Miłośnik Brdy z laurem” kol. Leszkowi Derangowskiemu a w całości nasz klub drużynowo zdobył pucharowe II miejsce.

                     Tego roku aura zimowa nie dopisała, towarzyszyła nam dodatnia temperatura i deszcz z małą odrobiną słońca.